publikacje
DOTYK (2009 - miejmy nadzieję)
Antologia poezji polskiej i ukraińskiej, którą stworzyliśmy wspólnie z naszymi ukraińskimi koleżankami z literackiej grupy "Lesyn Kadub" z Łucka. Do współpracy zaprosiliśmy również naszą młodą i utalentowaną koleżankę, Anie Łoś. Graficzną opiekę nad nami ponownie objęła Ilona D. Niestety, wydanie tegoż tomiku z przyczyn finansowych przeciąga się niemiłosiernie już od roku. Ale walczymy, walczymy.
PRZYSMAKI MAZOWSZA (2008)
Przepięknie ilustrowana książka kucharska. Tak - to prawda Paweł z Ilonką poszaleli i tak o to powstała pierwsza książka trafiająca do serca. Wiadomo przez co...
MIĘDZY WIERSZAMI (2008)
Mówiąc najkrócej - tomik przygotowany przez Kolegium Języków Obcych we Wrześni. Pozycja zawiera 2 wiersze Pawła w wersji polskiej i niemieckiej i okładkę autorstwa Ilonki D. Dlatego o nim wspominamy.
ANIOŁY (2007)
Stanowiący zamkniętą i spójną całość tomik zawierający wiersze Pawła S. i teksty prozą Sławomira D. Tematem przewodnim są tutaj, jak zresztą głosi tytuł, anioły, które w naszym odczuciu właśnie wtedy wykazywały największą aktywność i zainteresowanie naszymi losami. Pomogły nam wielokrotnie, a ten właśnie tomik stanowi formę podziękowania za wszystko. Zaś akcja, jeśli można tak powiedzieć o zbiorze poezji, toczy się na Mazowszu, co z kolei jest ukłonem w stronę Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego, który wspomógł nas i sfinansował publikację. Tomik zilustrowała nam po mistrzowsku Ilona Djoniziak.
NE WTRACZAJ NADIJU (2007)
Dla naszej czwórki jest to tomik szczególny. Pierwsze wspólne dziecko SPAMu będące efektem naszej przyjaźni, która była wtedy jeszcze bardzo świeża. Tomik zrodził się podczas polsko - ukraińskiej wymiany młodzieży w Tarnowie. "Ne wtraczaj nadiju" z ukraińskiego oznacza tyle, co "nie trać nadziei". Dlaczego właśnie taki tytuł? To spamowa tajemnica, którą poznać można tylko na naszych występach. Pytajcie zatem...
Z DZISIEJSZĄ DATĄ / Z NICZEGO COŚ (2006)
Początki bywają trudne, w tym przypadku tak nie było. Samemu nie mogli się za to zabrać więc pewnego dnia postanowili razem wydać tomik, który od dawna chodził im po głowach. Spełnienie marzenia, które okazało się kluczem do wielu innych marzeń które od tamtego czasu się spełniają. Dwa w jednym. Jeden we dwóch. Wybór wierszy od lat składanych w szufladach. Debiut Andrzeja i Marcina, od którego rozpoczęła się ich Spamowa przygoda. Kilka tygodni po jego wydaniu poznali Pawła i Sławka... i tak zaczęło bić SPAMowe serce.
SZUFLADA 2005 (2006)
Tomik wydany w Ostrowie Wielkopolskim. Podsumowuje on działalność sceniczno poetycką Ostrowskiego Centrum Kultury, gdzie zaprezentował się Paweł Sarbinowski wspólnie z zespołem Pod Prąd. Zespół ma na swoim koncie jedną płytę nagraną wspólnie z kolegą Pawłem, którego wiersze otwarły na początku 2005 roku poetycką Szufladę.
O WSZYSTKIM CO ZAWSZE (2004)
Tomik zawierający po 10 utworów poetyckich Pawła Sarbinowskiego i Malwiny Michalak. O wszystkim co zawsze, to pierwsza publikacja z udziałem spamowicza, zawierająca ilustracje. Na potrzeby publikacji przygotował nam je nieodpłatnie Andrzej Wieruszewski - uznany artysta pleszewski. Publikację sfinansowało Starostwo Powiatowe w Pleszewie, a także Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Pleszew.
WIERZĄC, ŻE POTRAFIMY BYĆ DOBRZY (2003)
Dla jednych tomik ten był pierwszym w życiu, dla innych którymś z kolei, dla jeszcze innych ostatnim. Zawiera zebrane wiersze Pawła Sarbinowskiego, Sławomira Dery i Wioletty Wodeckiej. Są to jeszcze młode i bardzo nieopierzone teksty, ale od czegoś trzeba przecież zacząć. Pozycja ta nie należy do najwybitniejszych, lecz jest ważna z innego powodu. Wtedy właśnie zaczęły rodzić się zalążki przyjaźni, która później już prostą drogą prowadziła do powstania SPAMu (oczywiście nikt z nas tego wtedy nie wiedział).
POEZJA WYBRANA - WYBÓR WIERSZY Z DZIEJÓW NAJNOWSZYCH 2000 (2001)
Tomik ten był swoistym podsumowaniem licznych publikacji w lokalnej prasie. Kulawe wiersze, liczne błędy i nieoszlifowane teksty sprawiły, że zachciało się jeszcze... Do dnia dzisiejszego żaden twórca z grupy SPAM nigdy nie wydał "jednoosobowej" publikacji.
Profesjonalne statystyki www